Hakkımızda

Hakkımızda 2017-07-24T22:06:20+00:00

Minik Gurmeler Çocuk Mutfak Atölyesi & Parti Evi

2 / 16 yaş aralığında olan tüm çocuklar için kendilerine göre düzenlenmiş mutfak ortamında, çocukların arkadaşları ya da aileleri ile günlük workshop çalışmalarına katılabileceği ya da detaylı mutfak eğitimi alabilecekleri atölye ortamımız mevcutken aynı zamanda mutfak çalışmalarının dahil olduğu, çocuk oyun alanımızda sınırsız eğlencenin de eklendiği doğum günü partilerimiz hızla devam etmektedir.

Partilerimizde, miniklerimizin yaş grubuna uygun animasyon ve mutfak atölyesi imkanı sunarken yetişkin konuklarımız için de eşsiz lezzette açık büfe aperatif, barbekü ve kahvaltı hizmetleri vermekteyiz.

Partilerimizde yıllardır özenle gerçekleştirdiğimiz, sıra dışı projemiz olan çocuk mutfak çalışmalarının yer alması, yaş grubuna uygun aktivitelerin olması, ebeveynler ve çocukların ayrı ortamlarda olsalar da çocukların rahatlıkla izlenebilme imkanı velilerimizin tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Okul Gezi Günlerinin en sıra dışı ve faydalı halini yıllardır öğretmenlerimizin onayı ile sürdürmekteyiz ve okul sınıfları ile günlük workshop lar düzenlemekteyiz.

Aile içi verimli vakit geçirmeyi hedefleyen bireysel katılım projemizin de faydaları saymakla bitmezken tüm bu çalışmaları ilk günkü titizlik ve heyecanımızla gerçekleştirmekteyiz.

Bizler, dünya mutfakları şefi , kalite uzmanı, ana okul öğretmeni ve yardımcılarımız eşliğinde çalışmalarımızı sürdürürken her çocuğun ayrı bir birey olduğunu kabul ediyor, çocukların sosyal etkinliklerde bulunurken uzman kadrolar ile çalışılmasının kişisel, fiziksel açıdan pozitif gelişimleri için en doğru yaklaşım olduğunu önemsiyoruz.

Kazanımlarımız

Miniklerimizin mutfakta olması, malzemeleri pişirmeleri, tatmaları; duyularının gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Mutfak çalışmaları esnasında edindikleri kazanımların başında; Küçük Kas Motor Gelişimi, Yaratıcılık, Görsel Zekanın Gelişimi gibi unsurlar gelmektedir.

Okul çalışmaları ve aile çalışmaları ile grup çalışma becerisi ve de aile içi verimli vakit geçirme kabiliyetinin aşılanması kazanımlarımızın sadece bir kısmıdır. Doğum Günü partilerimizde ise, konuk arkadaşlar ile faaliyette bulunmanın kazanımları oldukça yüksektir. Kazanımlarımızın daha kalıcı olması adına; yaş gruplarını göz önüne alarak hikayeleştirilmiş sözel sunumlar ve bilinçli tüketim dip notları ile çalışmalarımızı birleştirmekteyiz.

• Sorunlar Karşısında Yaratıcı Çözümler Üretme
• Duygu ve Düşünceleri Daha Rahat İfade Edebilme
• Kendiliğinden Bir İşe Başlama ve Bitirme Çabasının Gelişimi
• Kendiliğinden İletişim Kurma
• İletişim Duygularının Gelişimi
• Sosyal ve Duygusal Gelişimlerin Hızlanması
• Olumlu ve Olumsuz Duygu ve Gelişimleri Ortaya Koyma
• Grup İçindeki İletişimin Güçlenmesi
• Sorumluluk Alma ve Yerine Getirme
• Öz Güven Kazanımı
• Yaşamın Sürdürülebilmesi İçin Gerekli Kaynakların Verimli Kullanılması
• Mutfak Kültürünün Kazandırılması
• Temel Mutfak Kavramlarının Oturtulması
• Mutfakta Olmanın Tüm Faydaları

Burcu Kocak – Koordinasyon Yöneticisi

Kocaeli Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinden mezun oldu. ISO 9001:2008 Kalite Sistem İçi İç Tetkikçilik Eğitimi ve İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi aldı. Etkili İletişim, Diksiyon ve Beden Dili, Innovasyon ve Yaratıcılık, İş Hayatında Stres Yönetimi, Yalın Yönetim eğitimleri aldı. Sanayi Kuruluşlarında mühendis olarak çalıştı. Ürün satışı odaklı kuruluşlarda Koordinasyon yöneticiliği yaptı. Mesleki dergilerde yazılar yazdı. Şu an Minik Gurmeler Çocuk Mutfak Atölyesi & Parti Evi koordinasyon yöneticiliği yapmaktadır.

S. Aras Kocak – Mutfak Şefi

TUREM Anadolu Turizm Otelcilik Lisesi Aşçılık ve Kavram Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Bölümlerinden mezun oldu. Çırağan Palace Kempinski Hotel, Four Seasons Hotel gibi köklü otellerde ve Chilai gibi alakart restaurantlarda görev aldı.

Migros TV için 150 adete yakın reçete hazırladı; reçetelerin çekimlerinde, İz TV Dünya Mutfakları Tanıtım Belgeseli Yemek Yapımı görevlerinde yer aldı.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festival’inde dereceler kazandı. Son olarak Gurme Yazar Şef Gülhan Kara’nın asistanı olarak çalıştı, Şu an Minik Gurmeler Çocuk Mutfak Atölyesi & Parti Evi  mutfak şefi olarak görevini sürdürmektedir.