OKUL ETKİNLİKLERİ

OKUL ETKİNLİKLERİ 2017-08-11T14:03:23+00:00

MİNİK GURMELER OKUL ETKİNLİKLERİ

Klasik okul gezilerinden sıkılmış öğrencilerimiz için yenilik olan etkinliklerimizde, 2 / 16 yaş aralığında özel çocuklar dahil tüm çocuklarımıza uygun çeşitlilikte workshop larımız aracılığı ile mutfakta olmanın faydaları en eğlenceli ve en renkli hali ile miniklerimize sunuluyor.

Minik Gurmeler’ e özel kep ve önlükler giyilerek kendileri için dizayn edilmiş mutfak ortamında eşsiz lezzet yolculuğu başlıyor. Miniklerimiz adeta birerGurme olma yolunda ilerlerken grup ve bireysel çalışmaların faydalarını da kazanmış oluyor. Kazanımlarımızın daha kalıcı olmasını hedefleyen hikayeleştirilmiş sözel sunumlarımız ve bilinçli tüketim dip notları da çalışma esnasında eğlenceli bir şekilde sunulmaktadır.

Mutfak şefimiz ve yardımcısı eşliğinde A ‘dan Z’ ye mutfağın her kademesinde yer alan minikler, bir çok workshop arasından, Minik Gurmeler’e özelolan yaş pasta çalışması ile sıra dışılıkta sınırları zorluyorlar.

Oluşturulan ürünlerin haklı gururu yaşanırken bir yandan minik ellerden çıkan ürünler tadılıyor diğer yandan mutfak şefimiz tarafından başarı sertifikaları sunuluyor. Bazı workshop larda ise ürünlerin bir kısmı paket eşliğinde ailelere gönderilebiliyor.

Atölyemiz, miniklerimize özel dizayn edildiği ve de miniklerimiz için farklılık olacağı için öncelikli önerimizdir fakatokulundan ayrılmak istemeyen miniklerimiz için okul ortamında da aynı tadı yakalayabilmekteyiz. Bahçenizde, yemekhanenizde, atölye ya da sınıflarınızda çalışmalar yapabiliriz; sadece miniklerimiz için masa ve sandalye ayırmanız yeterli olacaktır. Tüm gıda malzemeleri ve ekipmanlar bize ait olmak üzere ekibimiz ile atölye ortamınıpratik bir şekilde okulunuzda da kurabilmekteyiz.

Velilerin de katılımı ile Aile & Çocuk Mutfak Çalışmaları, veli toplantıları, şenlikler, veli kaynaşma günleri, yeni yıl ve yıl sonu partilerinde Minik Gurmeler Parti Evi titizliği ile sizlerleyiz. Bu gibi organizasyonlarda; serpme kahvaltı, aperatif, barbekü büfeleri ile bahar ve yaz aylarında açık havada göl kenarında ya da aynı manzaraya sahip ısıtma destekli kış bahçemizde velileriniz ve miniklerimiz için sunumlarımız da mevcuttur.

ÇALIŞMA KOŞULARI

Kep & önlük & gıda malzemeleri & mutfak metaryalleri tarafımızca karşılanmaktadır.

Sınıf mevcutlarını bozmaksızın gruplar halinde çalışılmaktadır. Her bir grup çalışması 30 dk. civarı sürmektedir. Atölyemizde bir grupta en fazla 25 öğrenci, okulunuzda alanınız müsait ise workshop çeşidine bağlı olarak 40 öğrenciye kadar aynı anda çalışma gerçekleştirebilmekteyiz.

Bir okuldan aynı gün atölyemize gelmek isteyen isteyen sınıflarımızın birbirlerini bekleyebilecekleri oyun alanımız ve bahçemiz mevcuttur.

En az 1 öğretmen gözetimi gerekmektedir.

Bir sınıf için, bir defada farklı workshoplar uygulanmamaktadır. Farklı sınıflar farklı workshop tercih edebilirler.

WORKSHOPS

Yaş Pasta Çikolatalı ya da mevsim meyveli seçimler yapabilirsiniz. Kremanın hazırlanması, kekin süslenmesi ve akabinde her miniğin kendisi için oluşturduğu yaş pastanın süslenmesi (3 Yaş itibariyle)

Gurme Waffle Şekerleme içermez, mevsim meyveleri eşliğinde uygulanır, hamurundan iç uygulamasına kadar miniklerimiz oluşturmaktadır. (2 yaş itibariyle )

El Yapımı İtalyan Pizzaları Hamurun merdaneler ile şekillendirilmesi ve tercihe göre istenen ürünler ile süslenmesi(4 yaş itibariyle)

El Yapımı Doğal Çikolatalar Benmari usulü eritme yönteminin sunulması ardından çocuklar tarafından doğal çikolatalara şekil verilmesi ve çikolataların fındık, hindistan cevizi gibi ürünler ile süslenmesi, çikolatalarımız donmaya gittiğinde mevsime uygun meyveler ile fondu çalışması (2 Yaş itibariyle)

Şeker Hamuru Süslemeli Kurabiyeler Kurabiye hamurunun açılıp şekillendirilmesi, kurabiyeler pişmeye gittiğinde şeker hamurlarının açılıp şekillendirilmesi ardından pişen kurabiyelere şeker hamurlarının uygulanması. Son olarak,şeker hamurlarının süslenmesi. (5 Yaş itibariyle)

Ücretlendirme için bizimle iletişime geçiniz.